RS Lägenhetshotell

I anslutning till vår anläggning driver vi ett lägenhetshotell där vi välkomnar såväl kort- som långtidsboende. RS Lägenhetshotell är ett bekvämt och prisvärt alternativ för tillfälligt boende – de rymliga lägenheterna är fullt möblerade samt utrustade kök med köksredskap, mikrovågsugn och kaffebryggare. Nu med nya ägare är lägenheterna uppfräschade.

Rena handdukar finns på rummet när du kommer och du möts alltid av en nybäddad säng.

  • 24 lägenheter i olika storlek, 1 r o k. – 4 r o k.
  • Totalt 57 bäddar
  • Fullt möblerade
  • Kabel-TV och Bredband
  • Fri parkering
  • Tvättstuga
  • Bastu

I närområdet, på endast ett par minuters promenadavstånd, finns tre livsmedelsbutiker och en pizzeria. För dig som vill vistas i skog och natur erbjuder Södra Ryd både elljusspår och vandringsleder. Härifrån är det också lätt att med buss ta sig in till Skövde centrum, vi hjälper dig gärna att hitta rätt!

KOSTNAD

Pris per natt från 250kr, exkl. moms/person när du delar lägenhet. Vi tillämpar priser för företag och långtidsboende. Skicka en bokningsförfrågan till oss så hör vi av oss så snart vi kan!

BOKNINGSFÖRFRÅGAN

Receptionen är öppen vardagar mellan 08.00 – 14.00, vid ankomst under andra tider kontakta oss på
0500-46 40 00.

Namn (obligatorisk)
E-post (obligatorisk)
Telefon: (obligatorisk)
Antal personer (obligatorisk)
Checka in:
Checka out: